reklama

sobota, 19 września 2015

Jajka w koszulce w sosie własnego pomysłu

Już dawno za mną chodziły jajka w koszulkach. Pamiętam jak je robiłam pierwszy raz, a było to bardzo dawno temu.Wróciliśmy z mężem z jakiś urodzin i niestety trochę nam w brzuchu kiszki marsza grały, bo na tej imprezie nie bardzo było co jeść. Były jakieś  przekąski, paluszki, precelki i inne tego typu rzeczy jak to bywało za czasów kiedy wszystko było na kartki i człowiek z takich imprez wracał głodny. I właśnie wtedy wpadłam na pomysł, że szybko zrobię coś pysznego na bardzo późną kolację. Były to jajka w koszulce z sosem majonezowo- ketchupowym, który na poczekaniu sama wymyśliłam.

Tak nam smakowały te jajka, że jeszcze przez następne lata bez przerwy je wspominamy. Dlatego dzisiaj w nawale pracy przed urodzinami męża postanowiłam na naprędce zrobić mężowi taką niespodziankę i podałam mu na kolację jajko w koszulce w sosie majonezowo- ketchupowym na grzance, żeby przypomnieć mu nasze młodzieńcze lata.

Składniki:
2 jajka
2l wody 
4 łyżki octu 

Składniki na sos:
4 łyżki majonezu
2 łyżki ketchupu Curry Gewurz delikat  może być inny
sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:
Doprowadzić wodę do zagotowania, wlać ocet. Jajko rozbić do małej miseczki tak, aby żółtko się nie rozlało. Zamieszać wodę, aby powstał wir, w środek którego wpuścić jajko. Jeżeli wir był na tyle silny jajko uformuje się samo w kulę, jeżeli nie to można łyżką delikatnie białko przekładać na żółtko.Gotujemy 3 minuty i wyławiamy jajko łyżką cedzakową. Składniki sosu mieszamy. Na talerzyku układamy listek sałaty, na listek kładziemy grzankę z chleba tostowego, na którą nakładamy jajko dekorując sosem. Smacznego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz