reklama

czwartek, 24 września 2015

Grzyby z jajkiem

W moim rodzinnym domu odkąd pamiętam często robiło się grzyby z jajkiem. Ktoś w tym miejscu powiedziałby, że to po prostu jajecznica z grzybami, ale gdyby żyli moi rodzice, czy teściowie, zaraz by poprawili, że to grzyby z jajkiem , a nie jajecznica. Do jajecznicy nie dodaje się śmietany, a tu owszem i może ten dodatek zadecydował o tej nazwie. Ale dosyć tych wywodów, lepiej skupić się nad tym prostym, a tak smacznym daniem., ale najpierw jeszcze trochę o grzybach. Od kilku dni śledziliśmy na Facebooku gdzie pokazują się pierwsze grzyby, ale osoby chwalące się pełnymi koszami grzybów, niestety nie pochodziły z naszych terenów. Więc po długim namyśle mąż postanowił, że pójdzie sprawdzić w naszych lasach, czy grzyby się pokazały.
A, że mieszkamy nie daleko lasu jak postanowił tak też zrobił. I o dziwo przyniósł. Wprawdzie było to tylko dziesięć zdrowiusieńkich maślaczków, ale na śniadanko dla nas dwojga to akurat wystarczyło.

Składniki:
maślaki lub inne grzyby (10 szt)
6 małych jaj
1łyżka gęstej śmietany
1/2 małej cebuli
łyżka masła
sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:
Grzyby wyczyścić i dobrze wypłukać (ja z maślaków nigdy nie ściągam skórki), a następnie pokroić w małe kawałki według uznania i wrzucić do rondla z roztopionym masłem wraz z pokrojona cebulą. Dolać odrobinę wody i dusić na małym ogniu do miękkości. Przed końcem duszenia dodać łyżkę kwaśniej śmietany, dobrze rozmieszać i jeszcze chwilę dusić. Wbić jajka doprawić solą i pieprzem i zamieszać tak jak się robi jajecznicę. Smacznego.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz